Müşterilerimizin, işletmeleri için sürekli olarak olağanüstü sonuçlar veren sektör lideri baskı çözümlerine erişmeleri gerektiğine inanıyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak, portföyümüzün tamamı, minimum atıkla tutarlı kaliteyi sağlayan özel olarak tasarlanmış temel teknolojileri içerir.

 Mimaki Çekirdek Teknolojileri

MAPS

Mimaki Advanced
Pass System

 

Bu çekirdek teknoloji baskı izlerini azaltmak için gelişmiş bir algoritma şablonu kullanır. Şerit sınırlar üst üste basılır ve baskı izleri oluşmaya yatkın olan sınırlara daha az boya damlacıklarıyla baskı yapılır. Böylece baskılarınızın daha yüksek hızlarda bile muhteşem görünmesini sağlar.

NCU

Nozzle Check
Unit

 

Bu çekirdek teknoloji nozül durumunu kontrol eder ve bir dizi kurtarma fonksiyonunu otomatik olarak devreye sokarak baskı kalitesinin ve maliyetlerinin etkilenmemesini sağlar.

NRS

Nozzle Recovery
System

 

Bu çekirdek teknoloji eksik nozülleri sorunsuz olanlarla otomatik olarak değiştirerek kesintisiz baskı işlemi yapılmasını sağlar.

VDT

Variable Dot
Technology

 

Değişken Nokta Teknolojisi baskı makinesinin küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 farklı nokta boyutunda baskı yapmasına olanak verir. Bu teknoloji sayesinde düzgün tonlamalı yüksek kaliteli görüntüler oluşturulur.

WFC

Wave Form
Control

 

Bu çekirdek teknoloji boyanın vizkozitesine göre her noktayı doğru şekilde doğru yere yerleştirmek için ateşleme sıklığını ayarlayarak noktaları optimize eder. Bu sayede daha düşük çözünürlüklerde bile daha iyi görüntüler edilir.

MFD

Mimaki Fine
Diffusion

 

Bu çekirdek teknoloji gürültüyü azaltmak ve daha düzgün yoğun renkler üretmek için gelişmiş bir titreme prosesi kullanır. Böylece görüntüleriniz daha düşük çözünürlüklerde bile optimize edilir.

UISS

Uninterrupted Ink
Supply System

 

Bu çekirdek teknoloji kartuşların sürekli yenilenmesi için yedeklemeli bir boya besleme kaynağı kullanır. Kesintisiz Boya Besleme Sistemi, bir kartuş tamamen bittikten sonra otomatik olarak diğerine geçilmesini sağladığı için gereksiz boya sarfiyatına engel olur.

DAS

Dot Adjusment
System

 

Baskı malzemesi değişikliğinde nokta konumu ve besleme ayarlarını otomatik bir hale getirerek, tutarlı görüntü kalitesinin, operatörlerin beceri ve deneyimlerine bağlı kalmadan elde edilmesine olanak verir.

MCC

Mimaki Clear
Control

 

Mimaki Lak Kontrol Sistemi (MCC) baskılı yüzeyde toz birikme olasılığını azaltmak için boya kürleme süresini en aza indirir. Bunu eş zamanlı lak boya püskürtme ve UV ışınlarıyla gerçekleştirir. Bu sayede minumum tozla parlak bir lak baskısı elde edilir.

MBIS

Mimaki Bulk
Ink System

 

Bu çekirdek teknoloji daha yüksek boya kapasitesine kolay şekilde geçiş yapılmasına olanak verir ve böylece üretiminizin ciddi maliyetlere gerek kalmadan ihtiyaçlarınızla birlikte büyüyebilmesini sağlar.

MCT

Mimaki Circulation
Technology

 

Bu çekirdek teknoloji Beyaz ya da Gümüş gibi çökelmeye yatkın olan boyaları sürekli çalkalayarak kaliteli ve uygun maliyetli baskılar elde edilmesini sağlar.

MIH

Mimaki Intelligent
Heaters

 

Bu patentli çekirdek teknoloji malzeme ve boya performansını artırarak kaliteli ve uygun maliyetli üretimler elde edilmesini sağlar.

Makineler donanımları ve baskı teknikleri gereği bazı teknolojileri kullanmamaktadır.


Diğer Önemli Standartlar

GREENGUARD

 

Greenguard sertifikalı mürekkepler düşük kimyasal emisyona sahiptir. Ortamın hava kalitesini bozmaz. Üretilen baskıların Okul ve Hastane gibi çok hassas yerlerde kullanılmasına olanak sağlar.

 

ENERGY STAR

 

Energy Star standartına sahip olan makineler diğer makinelere kıyasla %20 ila %30 daha az enerji tüketerek tasarruf sağlar. Çevre için faydalı olduğu gibi maliyetlerinizi düşürmek içinde  önemli bir özelliktir.

Belirtilen standartların etkinliği ürün broşürlerinden incelenmelidir.